niedziela, 10 maja 2015

irasmussamsing 30.4-9.5

dzień pierwszy / czwartektej pierwszej nocy, nocy Walpurgi, śni mi się, że jesteśmy wszyscy szczęśliwi na pięknej plaży, a ja jestem zakochana. przez kilka dni będę się wskrobywała na to trzecie piętro 378 razy.

dzień drugi / piątek

zadania teatralne są świetne.po tańcach z eS gramy balonem. Dżi nie próbuje mi zrobić zdjęcia moich teeth ani moich tits, tylko tea! rozmawiamy też z Wolfiem o bardzo dzikich bobrach. wieczorem przez 5 godzin mam ciągły plan pójścia pod prysznic, wypala to dopiero pk. północy.

dzień trzeci / sobota


dzień flagi. rano w czasie brykania Nika dotyka przypadkiem moich boobies, a Mł oczywiście też przez przypadek nieomal łamie mi lewą nogę.

wieczorem przeprowadzam różne rozmowy, w pok. 304 o life, w pok. 401 podają mi zbyt wiele szczegółów z życia ministranta, ok. 22 Wika nawija mi o fandomie Harry'ego Pottera. gdzieś pomiędzy Dżi polewa raki.

mam sen o tobie, z którego nie chce mi się budzić, a potem następuje niedziela, którą spędzam przez ciebie w stanie delirium.

dzień czwarty / niedziela


niedziele niekoniecznie są takie jakie byśmy sobie planowali. ale mój sikret friend mnie kocha, tak mi napisał(a).


po śniadaniu z Dżi, Wolfiem i E. gramy w baloniki.

- are there any adults in this room?
- She is! - Dżi points at the waitress.

now i know. I have got a CRUSH!


na klatce schodowej chłopak, który nie chciał jeść obiadu opowiada mi o tym, że zerwał właśnie z dziewczyną. ćwiczenia teatralne są pełne niby absurdalnych wypowiedzi typu enjoy your death now.jak widać na powyższej mapie, na świecie jest Upper Austria i Lower Austria. w prawym górnym rogu ta mała, czerwona kropka to rosyjska łódź podwodna. oczywiście jest również Polska, Macedonia i Turcja (Turcja jest dość ważna). ale najważniejszy jest Lichtenstein, odwieczny wróg Austrii ... tylko Salafiści są od nich gorsi.


dzień kończę gorącym prysznicem i bonfirem, tudzież rysunkiem z ośmiornicą jeżdżącą na wózku inwalidzkim na dłoni. Dżesika uświadamia mi, że jest pełnia księżyca.

dzień piąty / poniedziałek

poniedziałki są piękne, są piękne poniedziałki. samsing tell mi samsing. jedziemy do miasta powiatowego zrobić flashmob do piosenki Waka waka, potem wdycham chlor w aquaparku. to piękne miejsce. trzeba coś zrobić z moją nieumiejętnością pływania. po obiedzie, tak jak chcę, rozmawiamy twarzą w twarz przez godzinę.

- wygląda pani jak neon.
- raczej neonka.
- nie, one szybko zdychają ...
- nie wiedziałem :E

po 19 leżę a w głowie gra mi bośniacka EMINA.


czasem siedzenie na chodniku w korytarzu jest czulsze od najlepszych frykasów w pałacu. Wolfie opowiada o Brechcie, Stanisławskim i Grotowskim. tłumaczy ideę pure theatre. waterrr w szklaneczkach.

dobrze jest usłyszeć pytanie idziesz już spać? najpierw ja się nie spieszę, potem ty się nie spieszysz i tak wchodzimy oglądając się nawzajem na siebie. schody są strome.

dzień szósty / wtorek
w kolejce do makaronu:
- jestem dużym chłopcem ...
w odpowiedzi niechcący zerkam na jego brzuch
- grabisz sobie. twój trup płynie do mnie nurtami Gangesu.
otóż i dzisiaj first time in my life płynęłam kajakiem. na najwolniejszej rzece polski, odciek pomiędzy Miliczem i jazem sułowskim. ponieważ wzięłam plastikowe wiosła, miałam mokre całe spodnie. osiągnęłam jednak moment, gdy płynięcie stało się przyjemnością.wieczorem było słuchanie The Doors, było obserwowanie osób podczas śpiewania Männer sind Schweine :) i rozmowa z E. naszpikowana samsing. sen po 2 w nocy.

dzień siódmy / środa

ciężki, mokrym, ciepły dzień. dzieciaki pierwszy raz widzą scenę na której mają wystąpić.zamiast lunchu w hotelu wybieramy się całą watahą do lokalnej pizzerii. potem patrzę jak Wika przepisuje te kulfony straszne i jest mi ciepło na sercu. nawet, gdy patrzę jak ludzie grają w ziemniaka.


kładę się przed 12, żaby grechutają, kocham gdy się uśmiechasz.

dzień ósmy / czwartek
trudny dzień. czas ewaluacji. ludzie relaksują się w różny sposób. Dżi chodzi wokół klombu i mówi do siebie.


wizyta w pracy daje mi do myślenia. pracownicy fabryki są mało interesującymi, zblazowanymi kukiełkami. nie widziałam tego, gdy wychodziłam stamtąd w zeszły czwartek i niemożliwe, żeby od tego czasu aż tak się zmienili. przedstawienie ma moc. szalejemy, śpiewamy, Wolfie fruwa na ramionach dzieciaków. wszyscy chyba czujemy ulgę.


Pe uczy mnie gry w uno. następnego dnia już wygrywam 3 razy :).


wieczór i noc niezwykle zimne. miałam zamiar zostać do późna pijąc waterrr, ale kładę się spać o północy.

dzień dziewiąty / piątek


wybieramy się do Wroclove na city game, moja grupa kończy ją na drugim punkcie, potem szura do galerii.

jem lunch w smakach Azji i widzę jak szurasz gdzieś przygarbiony wymachując reklamówkę. znajduję cię w kfc za ścianą i to mi do szczęścia wystarczy. stałam się w ciągu tego tygodnia minimalistką.


dosiadam się na chwilę do tej ławeczki.nie zauważyłam, że już kwitnie rzepak w pełni.dzień dziesiąty / sobota
ten dzień zaczyna się moją wygraną w uno w środku nocy. przed snem mamy jeszcze przedziwny incydent ludowy w wykonaniu tubylców. krew w żyłach się nam ścina.
uno to świetna gra. mogę dotykać twojej ręki.


tak. wstaję wyjątkowo wcześnie i obserwuję powolne sprzątanie i  pakowanie. jak już trzeba wejść do autobusu, nikt nie wchodzi, każdy czeka kto zrobi ten pierwszy krok. odtańczymy jeszcze raz taniec. E. mówi, że jeśli będę w wakacje w pobliżu Grazu, to wiesz. wiem. robię parę zdjęć pustych korytarzy i pokoi. może do widzenia.


jakoś tak pożegnaliśmy się na dystans więc uścisnę cię w pracy. dzisiaj śmierdzę smutkiem. przepraszam.

love - john lennon

1 komentarz:

miłego dnia. have the nicest of days